Szkolenia Kadry w Ostravie

Szkolenia branżowe Kadry Kształcenia Zawodowego w Ostravie (Rep. Czeska)

 

12 osób zaangażowanych w kształcenie zawodowe (nauczyciele, doradcy zawodowi, instruktorzy) uczestniczyło w szkoleniach branżowych job-schadowing w Ostrawie w Czechach.

Byliśmy tam 5 dni na przełomie czerwca i lipca 2022 w ramach projektu Erasmus+ „Umiejętności bez granic” Realizowanego przez Stowarzyszenie WABAR w Barlinku. Czeski partner to EDUCARE ET LABORA z Ostrawy

W Ostrawie mieli możliwość obserwowania pracy  i prowadzonych zajęć w Czeskich (a właściwie Morawskich) firmach i szkołach. Gościliśmy między innymi w STŘEDNÍ ŠKOLA, Bohumín i Międzynarodowej firmę branży informatycznej TIETO Czech s.r.o. w Ostrawie.

Zdobyta wiedza, kompetencje i doświadczenie z pewnością będą przydatne w życiu zawodowym.

W trakcie pobytu w Czechach, korzystaliśmy również z programu kulturowego. W Ostrawie zwiedziliśmy Stare Miasto z ulica Stodolni wieżę widokową w Dolní Vítkovice, ogród botaniczny oraz ZOO, nieczynną już Hutę Dolni Vitkovice. Spacerowaliśmy nad rzeką Ostrawicą, Oprócz Ostrawy, mieliśmy również możliwość zwiedzania przepięknego Olomunca.

Nie mogło się oczywiście obyć bez Piva (niealkoholickiego) Knedlików I Kofoli.

Z pewnością pobyt w Czechach był niesamowitą przygodą i doświadczeniem, które będzie miało pozytywny wpływ na rozwój osobisty i zawodowy uczestników

 

Uczestnicy Projektu